Aktuality

6 podstatných vecí v prváckom peračníku
09.05.2023

6 podstatných vecí v prváckom peračníku

Praktický zoznam toho, čo prvák naozaj potrebuje

Často sa mi stávalo, že ma niektorý z mojich klientov poprosil, či mu viem poradiť, čo má kúpiť svojmu budúcemu prváčikovi do peračníka a aké písacie pomôcky vlastne taký prváčik potrebuje. Pre mňa to bolo veľmi jednoduché a prirodzené, veď sama som mala malé dieťa, ktoré som nedávno pripravovala na svoj prvý deň v škole a s mojou dokonalou znalosťou písacích potrieb to bola hračka. Keďže prosby o túto radu sa neustále opakovali a ja som každoročne pripravovala viacero balíčkov pre budúcich školákov, uvedomila som si, že akokoľvek to ja môžem brať ako niečo jednoduché, tak pre väčšinu zaneprázdnených rodičov je nákup školských pomôcok stresujúca a únavná záležitosť. Veď nástup do školy je veľká udalosť. Každý rodič je hrdý, keď vidí svoju ratolesť kráčať prvý krát do školy. Chce pre svoju ratolesť len to najlepšie, ale zároveň, nechce stráviť príliš veľa času a energie výberom školských pomôcok.

S Faber-Castell je aj škola ľahkou matematikou
07.05.2023

S Faber-Castell je aj škola ľahkou matematikou

Akú vzdialenosť má úsečka od bodu „Prvá bodka“ k bodu „Škôlka“ či „Škola“? Len pár okamihov, zato nanajvýš významných. Zdravý vývoj detí má totiž svoje pravidlá. S vhodnými a veku primeranými „rekvizitami“ v podobe školských pomôcok a hier však nuda či nechuť k učeniu určite nehrozia... 

 

Viete ako vznikla ceruzka Grip 2001?
05.05.2023

Viete ako vznikla ceruzka Grip 2001?

Ceruzka by mala byť tvrdá ako oceľ – myslel by si niekto. A preto spoločnosť Faber-Castell u tradičnej písacej potreby mysliteľov a básnikov spôsobila prevrat. Niekoľko rokov dozadu sa strieborná ceruzka Grip 2001 stala najlepšie predávanou a získala niekoľko ocenení. Jej ergonomická protišmyková povrchová úprava s trojuholníkovým prierezom z nej robí ideálnu pomôcku pre tých, ktorí veľa píšu, a jej elegantný vzhľad rozhodne ozdobí každý písací stôl. Táto ceruzka a jej varianty tvoria väčšinu produkcie závodu v obci Stein blízko Norimbergu. Bola vyvinutá pracovníkmi spoločnosti Faber-Castell. Ale ako táto priekopnícka technológia vznikla? Odpovede nám dali tvorcovia Roland Boch a Udo Beck.

Manga mánia
10.03.2023

Manga mánia

Klasické perá PITT sú ideálne pre kreslenie manga komiksov. Kombinujú výhody tradičného atramentu s ľahko použiteľným fixom s tenkým hrotom.
Storočie nádherných farieb: spoľahlivé produkty pre umenie a grafiku
07.02.2023

Storočie nádherných farieb: spoľahlivé produkty pre umenie a grafiku

Ľudia, ktorí vytvárajú umelecké dielo, doňho neinvestujú iba svoje pocity ale aj veľa času. Preto chcú pri svojej práci používať materiály, ktoré ich za túto kreatívnu snahu odmenia a zachovajú dielo aj pre ďalšie generácie.

‘Zelená’ energia
12.01.2023

‘Zelená’ energia

Slnko, vietor a voda: obnoviteľné zdroje energie sú ‘in’. A v sídle spoločnosti Faber-Castell v obci Stein, blízko Norimbergu, asi tretina elektrickej energie pochádza z vodnej energie.
Medzinárodný deň rukopisu
07.01.2023

Medzinárodný deň rukopisu

Atrament alebo klávesnica?

23. januára sa každý rok oslavuje po celom svete Medzinárodný deň rukopisu. Pod záštitou Asociácie výrobcov písacích nástrojov (WIMA) sa iniciatíva snaží od roku 1977 zdôrazniť vplyv rukopisného písania na náš život. Aj keď fanúšikovia počítačov chvália výhody všetkých digitálnych vecí, neurovedci varujú, že zanedbanie rukopisu by mohlo mať vplyv na čítanie a učenie sa.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.