Aktuality
Medzinárodný deň rukopisu
Atrament alebo klávesnica?
23. januára sa každý rok oslavuje po celom svete Medzinárodný deň rukopisu. Pod záštitou Asociácie výrobcov písacích nástrojov (WIMA) sa iniciatíva snaží od roku 1977 zdôrazniť vplyv rukopisného písania na náš život. Aj keď fanúšikovia počítačov chvália výhody všetkých digitálnych vecí, neurovedci varujú, že zanedbanie rukopisu by mohlo mať vplyv na čítanie a učenie sa.
Manga mánia
Klasické perá PITT sú ideálne pre kreslenie manga komiksov. Kombinujú výhody tradičného atramentu s ľahko použiteľným fixom s tenkým hrotom.Storočie nádherných farieb: spoľahlivé produkty pre umenie a grafiku
Ľudia, ktorí vytvárajú umelecké dielo, doňho neinvestujú iba svoje pocity ale aj veľa času. Preto chcú pri svojej práci používať materiály, ktoré ich za túto kreatívnu snahu odmenia a zachovajú dielo aj pre ďalšie generácie.
‘Zelená’ energia
Slnko, vietor a voda: obnoviteľné zdroje energie sú ‘in’. A v sídle spoločnosti Faber-Castell v obci Stein, blízko Norimbergu, asi tretina elektrickej energie pochádza z vodnej energie.Viete ako vznikla ceruzka Grip 2001?
Ceruzka by mala byť tvrdá ako oceľ – myslel by si niekto. A preto spoločnosť Faber-Castell u tradičnej písacej potreby mysliteľov a básnikov spôsobila prevrat. Niekoľko rokov dozadu sa strieborná ceruzka Grip 2001 stala najlepšie predávanou a získala niekoľko ocenení. Jej ergonomická protišmyková povrchová úprava s trojuholníkovým prierezom z nej robí ideálnu pomôcku pre tých, ktorí veľa píšu, a jej elegantný vzhľad rozhodne ozdobí každý písací stôl. Táto ceruzka a jej varianty tvoria väčšinu produkcie závodu v obci Stein blízko Norimbergu. Bola vyvinutá pracovníkmi spoločnosti Faber-Castell. Ale ako táto priekopnícka technológia vznikla? Odpovede nám dali tvorcovia Roland Boch a Udo Beck.
S Faber-Castell je aj škola ľahkou matematikou
Akú vzdialenosť má úsečka od bodu „Prvá bodka“ k bodu „Škôlka“ či „Škola“? Len pár okamihov, zato nanajvýš významných. Zdravý vývoj detí má totiž svoje pravidlá. S vhodnými a veku primeranými „rekvizitami“ v podobe školských pomôcok a hier však nuda či nechuť k učeniu určite nehrozia...